O mnie

LAUREAT  ZŁOTEGO,  SREBRNEGO  I  BRĄZOWEGO  MEDALU
FOTOGRAFICZNYCH  MISTRZOSTW  POLSKI
ORAZ  PRESTIŻOWEJ  NAGRODY   im. MARKA  WIELGUSA,
A TAKŻE  LICZNYCH  INNYCH  WYRÓŻNIEŃ,
ARTYSTA  FOTOGRAFIK

Jerzy Borecki fotografią zajmuje się od ponad  czterdziestu lat. Zaczynał od fotografii amatorskiej i aparatu marki Smiena. Szybko okazała się, ze fotografia zdominowała jego życie. I to nie na pokaz,  lecz dla własnej satysfakcji i potrzeby kosztowania wielkich emocji i wielkich doznań estetycznych. Z czasem stała się jego zawodem.

Uruchomił studio i fotolaboratorium. Najbardziej cenił sobie fotografię tradycyjną, używając w pracy gamę niezawodnych Nikonów. Jednak od początku powstania techniki cyfrowej mocno w nią się zaangażował. Do fotografii cyfrowej używa Nikony i Canony, skanery i programy graficzne.

Ulegając namowom żony i córki (co nie jest ewenementem) wziął kilkakrotnie udział w Fotograficznych Mistrzostwach Polski. Najpierw zdobył wyróżnienie za zdjęcie „Zakonnice”, potem BRĄZOWY medal za pracę „Memento” i wyróżnienie za „Fantazję”. W ostatnich Mistrzostwach w (w 2002 r.) zdobył dwa medale: ZŁOTY za pracę „Kubuś z mamą” (kat. zdjęć studyjnych) oraz SREBRNY za zdjęcie „xxx” (kat. ogólna). Fotografia „Kubuś z mamą” została uhonorowana dodatkowo prestiżową  nagrodą im. MARKA WIELGUSA.

Niezależnie od powyższego jego prace uzyskiwały także nominacje do udziału w wielu wystawach pokonkursowych. Miał także kilka wystaw autorskich.

Te niewątpliwe osiągnięcia są budujące i dodają skrzydeł. Nie są jednak manną z nieba, lecz rezultatem ustawicznego kontaktu z literaturą fachową, systematycznego bywania w galeriach, nie tylko fotograficznych, odwiedzania wystaw, muzeów, chłonięcia albumów i ciągłego kontaktu ze sztuką. Inaczej stworzenie wartościowej pracy byłoby tylko dziełem przypadku.